• Eshop pro sluchadla
  • Sluchadla a telefonování
  • Sluchadla a děti
  • Ochrana sluchu při práci v hluku
  • Předchozí
  • Další

Proč mi ve sluchadle baterie vydrží jenom několik hodin??

V případě zanesení filtru u reproduktoru nečistotami (prach, ušní maz atd.) a vlhkostí (způsobenou například nadměrným pocením) může docházek k dojmu nefunkčnosti sluchadla respektive nefunkčnosti baterie, protože generovaný zvuk není schopen projít skrz zanesený filtr. Doporučujeme projít otázky: Proč závěsné sluchadlo vybavené hákem přestalo náhle zesilovat? nebo Proč závěsné sluchadlo s externím reproduktorem nebo zvukovodové sluchadlo přestalo náhle zesilovat?  

Nejčastější příčinou krátké výdrže baterie je použití baterií s nižší kapacitou. Doporučujeme vždy používat baterie doporučené výrobcem, které mají garantovanou kapacitu. Po odlepení ochranné folie je zinko-vzdušná baterie zaktivovaná, tedy dochází u ní k samovolnému vybíjení, i když není vložena do sluchadla. Proto se doporučuje sluchadlo co nejvíce využívat, tak aby se naplno využila i kapacita baterie. Nedoporučujeme kupovat baterie v supermarketech nebo u hodináře. BATERIE DO HODINEK NEJSOU BATERIE DO SLUCHADEL!! Více informací o bateriích do sluchadel naleznete zde.

Krátká výdrž baterie může být také způsobena poškozením reproduktoru sluchadla. Poškozený reproduktor potřebuje k dosažení potřebného zesílení vyšší napětí než 1,45 V, jenž využívá sluchadlo, které nemá žádnou závadu.  

 

 

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info