• Eshop pro sluchadla
  • Sluchadla a telefonování
  • Sluchadla a děti
  • Ochrana sluchu při práci v hluku
  • Předchozí
  • Další

Jaké jsou příspěvky zdravotních pojišťoven na sluchadla?

Zdravotní pojišťovny přispívají na sluchadlo jednou za 5 let

Děti do 18 let včetně mají nárok na příspěvek na dvě sluchadla ve výši 10 000 Kč na každé sluchadlo. Celkem tedy mohou dostat příspěvek 20 000 Kč. Dospělí mají nárok na příspěvek na jedno sluchadlo ve výši 7 000 Kč. Příspěvek 7000 Kč na dvě sluchadla mají dospělí hluchoněmí pacienti. Celkem mohou dostat příspěvek 14 000 Kč

Výše příspěvku nezávisí na výrobci ani typu sluchadla (výše úhrady je stejná pro závěsný typ i pro sluchadlo zvukovodové).

Sluchadlo nemůže předepsat praktický lékař, ale pouze specialista, tedy foniatr/foniatrička nebo ORL lékař, který má vystavené osvědčení k přidělování sluchadel hrazených z veřejného zdravotního pojištění. 

Pokud využijete příspěvek veřejného zdravotního pojištění, pak rozdíl mezi prodejní cenou sluchadel a příspěvkem pojišťovny uhradíte při vyzvednutí sluchadel u lékaře.

V případě výběru zvukovodového sluchadla Vám bude zhotoven otisk zvukovodu, který je nutný na výrobu skořepiny zvukovodového sluchadla. U závěsných sluchadel lze vyrobit individuální tvarovku, podle otisku Vašeho zvukovodu, nebo lze využít široký výběr univerzálních koncovek

Sluchadlo se poté nastaví speciálním softwarovým programem na základě Vašeho individuálního audiogramu.

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info