• Eshop pro sluchadla
  • Sluchadla a telefonování
  • Sluchadla a děti
  • Ochrana sluchu při práci v hluku
  • Předchozí
  • Další

Jak správně vyměnit filtr reproduktoru u zvukovodových a závěsných sluchadel s externím reproduktorem?

Pravidelná údržba sluchadel a vysoušení sluchadel výrazně prodlužuje životnost a spolehlivost sluchadla. U zvukovodových sluchadel a závěsných sluchadel s externím reproduktorem (RIC) doporučujeme pravidelně kontrolovat a měnit filtr na reproduktoru (Cerustop, Phonak SmartGuard, Phonak CeruShield™). V případě zanesení filtru nečistotami (prach, ušní maz atd.) a vlhkostí (způsobenou například nadměrným pocením) může dojít k poškození reproduktoru. Filtry chrání reproduktor před ušním mazem, který ho může poškodit.

U závěsných sluchadel s externím reproduktorem (RIC) existují dva typy filtrů, které chrání reproduktor (Cerustop, Phonak CeruShield™). Phonak CeruShield™ chrání externí reproduktor pouze u sluchadel Phonak generace Marvel a Paradise, které využívají univerzální koncovku. Pokud je externí reproduktor u sluchadel Phonak Marvel a Paradise umístěn do individuální tvarovky (SlimTip), jenž byla vytvořena na základě otisku zvukovodu, tak externí reproduktor nevyužívá filtr CeruShield™. V takovém případě je nutné měnit filtr Cerustop, který chrání externí reproduktor i u ostatních závěsných sluchadel Phonak RIC a sluchadel RIC jakékoliv značky (Widex, Signia, Oticon, ReSound). 

U zvukovodových sluchadel chrání reproduktor filtr Cerustop nebo Phonak SmartGuard. Cerustop je univerzální ochrana reproduktoru, jenž využívá většina zvukovodových sluchadel Phonak a využívají ji také zvukovodová sluchadla jiných značek (Widex, Signia, Oticon, ReSound). Filtr SmartGuard je unikátní systém ochrany reproduktoru určený pouze pro sluchadla Phonak. 

Výměna filtrů je velice jednoduchá a zobrazují ji následující videa:

                                            Výměna filtru Cerustop                                               Výměna filtru Phonak CeruShield™

 Výměna cerustopuVýměna CeruShield

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info