• Eshop pro sluchadla
 • Vysoušečky pro dlouhodobou životnost sluchadel
 • Filtry ke spolehlivému fungování sluchadel
 • Sluchadla a děti
 • Sluchadla a srozumitelný poslech v autě
 • Sluchadla a poslech televize v nejvyšší kvalitě
 • Univerzální vzdálený mikrofon pro sluchadla
 • Ochrana sluchu pro hudebníky a návštěvníky mega koncertů
 • Ochrana sluchu pro plnou soustředěnost - při studiu, programování, práci v otevřených kancelářích
 • Předchozí
 • Další

Podle čeho vybírat sluchadlo?

Existuje několik faktorů, které byste měli při výběru digitálního sluchadla zvážit. Pochopení vámi zvoleného výběru vám umožní učinit lepší rozhodnutí v okamžiku, kdy je prezentováno v souvislosti s danými možnostmi při konzultaci u odborného lékaře.

Při výběru digitálního sluchadla je důležité zvážit:

 1. Počet kanálů a pásem
 2. Odborné a přesné nastavení sluchadla
 3. Směrový mikrofon
 4. Počet poslechových programů

1. Počet kanálů a pásem

K pochopení funkce rozdělení do kanálů a pásem podle frekvence, je potřeba vysvětlit zvukové spektrum řeči.

Řeč pokrývá mnoho různých frekvencí (pásem) nízko položených samohlásek (A, E, I, O, U), které přenášejí hlasitost, a pronikavých vysoko položených souhlásek (S, T, P, F, D, M, N atd.) , které přenášejí porozumění. Ztráta sluchu není obvykle konzistentní ve všech frekvencích (pásmech). Například, mnoho lidí má ztrátu sluchu v oblasti vysoké frekvence, kdy je obtížné slyšet pronikavé zvuky (jako jsou ženské hlasy, zvuky souhlásek, zpěv ptáků). Pro člověka to představuje velký problém, protože je schopen slyšet hlasité zvuky z nízko položené frekvence, avšak k porozumění obsahu není schopen vnímat chybějící vysoko položené zvuky. Při nastavování sluchadla pro tento druh sluchové ztráty potřebuje odborný lékař nastavit míru zesílení tak, aby přesně odpovídala ztrátě sluchu v dané frekvenci. Digitální sluchadla rozdělují frekvence do kanálů a pásem. Toto rozdělení umožňuje specifické úpravy frekvencí (nastavení) v rámci jednotlivých pásem. Některá sluchadla mají více kanálů/pásem než ostatní.

Pokud vaše ztráta sluchu prostupuje celým frekvenčním spektrem, pak budete možná potřebovat sluchadlo s více kanály/pásmy. Pokud je vaše ztráta sluchu relativně plochá v celém frekvenčním spektru, pak budete možná potřebovat pouze 2 kanály. Více kanálů neznamená vždy lépe. Počet kanálů, které potřebujete, závisí na rozsahu vaší sluchové ztráty.

2. Odborné a přesné nastavení sluchadla

Odborné zkušenosti lékaře nelze podceňovat, protože schopnost vašeho odborného lékaře správně nastavit a naprogramovat sluchadla je klíčová pro úspěšné nastavení sluchadel podle Vašeho audiogramu. Digitální sluchadla jsou skutečně pozoruhodná technická zařízení, avšak jejich nastavení zkušeným odborníkem je zcela zásadní pro vaši spokojenost.

3. Směrový mikrofon

Tento termín znamená, že sluchadla budou mít dva mikrofony nebo dva porty pro mikrofon, které umožňují snížení hlasitosti zvuku, jež přichází do zadního mikrofonu. Pokud je směrový mikrofon aktivován, tato funkce zesiluje zvuk před vámi snížením zvuku, který je za vámi. Směrové mikrofony jsou užitečné především v situaci, kdy jste uprostřed velké skupiny lidí a potřebujete slyšet pouze osobu před vámi, nikoliv okolní hluk. Směrové mikrofony jsou obzvlášť užitečné pro aktivní lidi, kteří se velmi často pohybují v prostředí restaurací, velké společnosti, setkání, oslav a večírků. Tato technologie však vyžaduje, abyste se nastavil zády k okolnímu hluku a čelem k řečníkovi. Směrovými mikrofony jsou vybavena zvukovodová sluchadla s plnou a poloviční skořepinou a závěsná sluchadla. Sluchadlo by mělo mít přepínač k přesměrování přijímání zvuku z celého okolí stejně tak jako vybrané směrovosti. Mějte na paměti, že v některých klidných poslechových situacích budete chtít slyšet zvuk ze všech směrů stejně (například doma, když váš partner nestojí přímo před vámi nebo vedle vás).

4. Počet poslechových programů

Tento termín znamená, že sluchadlo bude mít tlačítko nebo přepínač, který vám umožní změnit váš poslechový program (nebo to, co je naprogramováno ve sluchadle pro váš poslech). Když uvažujete o vašem běžném dni, můžete změnit poslechový program z tichého na hlasitý. Pokud často měníte poslechová prostředí, měli byste uvažovat o sluchadle s větším rozsahem paměti. Po stisknutí tlačítka, nebo přepnutím můžete volit mezi přednastavenými poslechovými programy (nastavené vaším odborným lékařem) pro hlučné situace, klidné situace, poslech hudby nebo dokonce pro vaše pracovní prostředí (kancelář, obchod, továrna apod.).

Zdroj: HearingAidHelp.com

Předvolby soukromí

Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu webu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení