• Eshop pro sluchadla
  • Sluchadla a telefonování
  • Sluchadla a televize
  • Sluchadla a děti
  • Previous
  • Další

Jak správně vyměnit filtr reproduktoru u zvukovodových a závěsných sluchadel s externím reproduktorem?

Pravidelná údržba sluchadel a vysoušení sluchadel výrazně prodlužuje životnost a spolehlivost sluchadla. U zvukovodových sluchadel a závěsných sluchadel s externím reproduktorem (RIC) doporučujeme pravidelně kontrolovat a měnit filtr na reproduktoru (Cerustop, SmartGuard, CeruShield™). V případě zanesení tohoto filtru nečistotami (prach, ušní maz atd.) a vlhkostí (způsobenou například nadměrným pocením) může dojít k poškození reproduktoru. Filtry chrání reproduktor před ušním mazem, který ho může poškodit.

U závěsných sluchadel s externím reproduktorem (RIC) existují dva typy filtrů, které chrání reproduktor (Cerustop, CeruShield™). CeruShield™ chrání externí reproduktor pouze u sluchadel Phonak Marvel, které využívají univerzální koncovku. Pokud je externí reproduktor u sluchadel Phonak Marvel  umístěn do individuální tvarovky (SlimTip), jenž byla vytvořena na základě otisku zvukovodu, tak externí reprodukor nevyužívá filtr CeruShield™. V takovém případě je nutné měnit filtr Cerustop, který chrání externí reproduktor i u ostatních RIC sluchadel Phonak a RIC sluchadel jakékoliv značky (Widex, Signia, Oticon, ReSound). 

U zvukovodových sluchadel chrání reproduktor filtr Cerustop nebo SmartGuard. Cerustop je univerzální ochrana reproduktoru, jenž využívá většina zvukovodových sluchadel Phonak a využívají ji také zvukovodová sluchadla jiných značek (Widex, Signia, Oticon, ReSound). Filtr SmartGuard je unikátní systém ochrany reproduktoru u sluchadel Phonak. 

Výměna filtrů je velice jednoduchá a zobrazují ji následující videa:

                                            Výměna filtru Cerustop                                               Výměna filtru CeruShield™

 Výměna cerustopuVýměna CeruShield

 

 

Srozumitelný poslech televize

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info